..z Existence

Říká mi maličká

28. září 2018 v 11:53 | Ell-e
Člověk to tu fláká prakticky rok a pak už ani neví, jak naskočit zpátky.
A co takhle to zkusit takovým malým zahlcením?

Pojďme to uvést tak nějak trapně a říct, že za ten rok se toho stalo fakt strašně moc. A strašně zásadního. Jak jinak.

Tak nějak v poločase dva-sedmnáct

27. července 2017 v 18:47 | Ell-e
Zdravím náhodné kolemjdoucí i mé stálé stalkery. Zdravím opět poněkud později, než by mi bylo milé, ale k vašemu potěšení (no dobrý, tak spíš k mému potěšení) vás aspoň můžu pozdravit jakožto někdo, kdo si může říkat Master.

Rok, kdy jsem začala brečet kvůli škole

15. února 2017 v 17:56 | Ell-e
Zrovna jsem zahlídla, že ke konci roku 2015 jsem napsala článek Rok, kdy jsem začala hopsat. Pro rok 2016 by pak platilo asi to, co vidíte v titulku, tedy, že šlo o rok, kdy se ze mě stala fňukna kvůli škole. Ale něco za něco, byl to rok, kterej mně osobně asi nejvíc obohatil, kdy jsem toho strašně moc zažila a je to rok, za kterej jsem moc ráda. A teda to byl rok, kterej neměl 365 dní, ale snad jen 200.

S batohem po Belgii - Bruggy

20. srpna 2016 v 10:48 | Ell-e
Naší závěrečnou zastávkou při cestách po Belgii byly Bruggy. Bruggy jsem navštívila už třičtvrtě roku před tím minulým létem, protože jsem trávila zimní semestr na škole v Arrasu (sever Francie), takže to bylo relativně nedaleko a já je musela nutně navštívit, protože.. no, kdo zná film V Bruggách, tak jistě chápe. Můj Muž ho zná a strašně mi ty Bruggy záviděl. A tak jsme se dohodli, že je v létě navštívíme spolu, protože i když jsem tam již byla, jeden den byl tehdy zatraceně málo.

S batohem po Belgii - Antverpy

11. srpna 2016 v 12:00 | Ell-e
Druhou naší zastávkou se staly Antverpy, překvapivě nádherné město. Antverpy jsem naplánovala asi hlavně kvůli ZOO, ale jak jsem sama hodně rychle zjistila, tohle město toho nabízí daleko víc.

S batohem po Belgii - Brusel

1. srpna 2016 v 17:54 | Ell-e
Ráda bych vám povyprávěla o mé dovolené v Belgii. A ráda bych vám ukázala fotky a popsala, kde všude jsem byla, co bylo fajn a čemu se vyhnout. Ale hned v úvodu musím dodat, že na dovolené jsem byla s Mužem už před rokem (tento rok byl perný, tak perný, že zážitky z cest přichází s ročním zpožděním), ale i tak zkusím popis neodfláknout. :))
Vize je taková, že zveřejním tři velmi nosné a cestopisné články. Proč tři? Protože jsme navštívili tři města a to Brusel, Antverpy a opět mé milované Bruggy.
Budu to brát tak, jak to šlo po sobě i ve skutečnosti, takže dnes začínám hlavním městem Belgie.

Sorry, nemůžu, protože..

4. dubna 2016 v 19:52 | Ell-e
Ono je to vlastně vždycky jenom o tom, jaký má člověk priority.
A slabosti.

Nejsem přací typ aneb lednový tlustý výlevy

6. ledna 2016 v 21:30 | Ell-e
Ten pocit, když vám jsou těhotenský kalhoty vaší matky.
Těsný.
Ten pocit, když vám jsou těhotenský kalhoty vaší matky těsný.

A pak jste na jumpingu, holka tam pustí Cotton Eye Joe a řekne, že teda trošku zvolníme. WTF?

Jo, mimochodem, mám sen, že budu na nějaký vánoce na Floridě. Letos se skoro zadařilo.
Toť teploměr ze štědrého dne. Close enough!

Rok, kdy jsem začala hopsat

8. listopadu 2015 v 9:00 | Ell-e
Možná mi to nebudete věřit, ale kdo sem chodí častěji, tak ten spíš asi jo.. Už od zimy minulého roku sem chci napsat tak obecně, jak se mám, co jsem viděla, z čeho jsem měla radost, co mě zklamalo a tak. No a nedostala jsem se k tomu a jediný, čím jsem vás oblažila, byl státnicovej článek.
Nicméně se blíží moje prvočíselný narozeniny a mohla bych to teď pojmout jako jakousi bilanci. I když ty bývaj často trapný.
Takže - pár útržků z mýho života mezi 22. a 23. rokem.

Moje (krásný!!) třeboňský kalendáříky na rok 2015. S článkem to má minimální spojistost, ale tak aby tu něco bylo..

Dobojováno

5. června 2015 v 10:45 | Ell-e
Je dobojováno a já se můžu honosit dvoupísmenným titulem Bc. před jménem!
A ještě před osmi dny to vypadalo, že se honosit ničím nebudu, ba právě naopak, už jsem plánovala chodit kanálama a to jen z toho důvodu, abych se vyhnula otázkám typu "A jaktože jsi se TY nedostala ke státnicim?" nebo "A komu to teda dali, když ne TOBĚ?!" (Ehm, všem. Všem, kromě mě. Třeba.)

KrumLove a jiné jihoviny

4. října 2014 v 8:00 | Ell-e
Druhý týden v srpnu jsme se sjeli na jih, abychom si užili pár dní v peacu. Já teda popojela jen trošku jižněji, než je má obvyklá pozice, V. jel až z Plzně. Sjeli jsme se v ČB, kde nás vyzvedl M. a jeli jsme ještě jižněji, kde jsme se shledali s A. a vyrazili jsme ještě jižněji k A. domů. Původně nás mělo být víc, bohužel to pracovní a jiné záležitosti neumožnily. Ale i tak to bylo super!

Prázdniny hezky česky, Part II

18. září 2014 v 9:54 | Ell-e
Jižní část dovolený jste si mohli přečíst tady, teď se přesouváme na západ Čech.
Plzeň a Karlovy Vary jsme si letos vybrali proto, že jsem měla v Plzni stále placenej byt, bohužel, smlouva byla daná i na prázdniny. A tak jsme toho využili a abychom si nemuseli platit nikde žádný ubytování, na pár dní jsme se s rodičema a bratrem nastěhovali ke mně do toho studentskýho doupěte.

Prázdniny hezky česky, Part I

15. září 2014 v 7:50 | Ell-e
Hello, hello, here we go. Nelekejte se nadpisu článku. Protože jestli něco nesnáším, je to rádio Blaník. Ale furt ne tolik, jako Impuls.
Aneb zase se zpožedním postuju něco z léta, konkrétně mojí dovču. Tradičně si plánujeme doma volno všichni dohromady, abychom mohli na 14 dní odjet z našeho bytu k prarodičům nebo někam jinam - to podle finanční situace, která posledních pár let není taková, abychom mohli jet k moři, což bychom teda velmi rádi, ale nedá se svítit. A proto trávíme prázdniny v Čechách, vymyslíme si vždycky jinou lokalitu k navštívení. Minulej rok to byla Praha, Mělník a Liberec (viz zde). Letos začnu tím, jak jsme byli opět tedy u prarodičů, což už je v podstatě Vysočina, nicméně já bych furt říkala jižní Čechy.
Ono nezáleží na tom, kde to léto trávíte. Záleží na tom, s kým to léto trávíte. A jestliže to my ještě stále dokážem stejně, jako když jsme byli já a bratr malý, tak je to paráda. Bohužel si myslím, že to tolik rodin dneska nezvládne, pokud to jsou stále ještě rodiny. Mně je 21, bratrovi 18, rodičům lehounce přes 40 a klape nám to výborně. Asi taky hlavně proto, že vždycky víme, kam chceme a co tam chceme vidět. Rádi spolu trávíme společnej čas a tohle léto jsem měla pocit, že to bylo umocněný tim, že se blížil čas mýho dočasnýho stěhování do Francie.

Bylo to lákavější, když to nebylo reálný

11. července 2014 v 11:51 | Ell-e
Je prakticky už půlka července a mě to děsí. Čas utíká nějak moc rychle. Nestíhám to, co bych chtěla a to mám teoreticky prázdniny.
Předpokládám, že si už někdo stihl všimnout, že přibývá poměrně málo článků. Snažím se to nějak napravit, ale jak vidíte.. nevychází to podle plánů. Vysoká škola mě poměrně zaměstnává. Ta a moje lenost, co si budeme povídat, protože za ty dva vysokoškolský roky jsem se naučila strašně nestíhat a dělat všechno na poslední chvíli. Asi to už ke mně patří, protože pod tlakem prostě umím pracovat a umím pracovat líp. Na druhou stranu, když se nad tím pak zamyslím, vidím, že se to dalo zvládnout líp, kdybych měla o kapku víc času. Po každým zkouškovým sama sobě připomenu, že takhle už teda jako NEEEE a že teď budu dělat všechno předem, hned a nebudu to odkládat. Jenže. Ejhle.

Eli gonna hate

6. dubna 2014 v 12:48 | Ell-e
Předem se omlouvám, pokud zde zaznamenáte větší výskyt vulgárních slov a vyšší koncentraci negativnosti.

Protože i přes to, že byla dle mého názoru fakt luxusní zima (žádný mrazy, dost sluníčka a tak) a teď už se krásně otepluje a všechno je super sluníčkový, tak ve mně převládá taková ta nasranost. Všechno se to ve mně drží a lehce to transformuje můj přístup. K věcem, co se mi nelíbí, se teď víc ozývám, protože mě už asi přestalo bavit být tou trubkou, co čeká, až všechno přejde a co si nechá určitý maličkosti líbit, protože jsou to přece jen maličkosti. NE. Člověk se musí umět ozvat při čemkoliv, co mu neni zrovna po chuti. A tak vlastně je to z části fajn, tahle moje negativnost poslední doby.

Mondieu

24. března 2014 v 22:15 | Ell-e
Fakt sorry za ten nadpis, ale nápady na nadpisy dnes došly.

Říkala jsem si, že je zas třeba přispět něčím, co ve finále vlastně zajímá jen málokoho, ale vím, že zvídaví stalekři se tu najdou. Můj poslední článek byl o mojí stáži a přes to, co se tady teď všechno děje, chci poděkovat Standovi, že mi to dal do výběru jednoho dne a všem chci poděkovat za komentáře. Přiznávám ale, že jsem na to čekala, protože jsem si říkala, že takováhle trošku reportáž má potenciál se tam objevit a už jsem se bála, že tohle Standovi uniklo a že mi to tam nedá! Ale skončilo to happy endem, takže ještě jednou díky těm, co to fakt přečetli. Vím, že to nebyla sranda. :D

Stáž v Besançonu

21. ledna 2014 v 19:30 | Ell-e
Tak jo, je to tady! Konečně se někteří dočkali mého článku, kterak jsem kousíček listopadu stážovala v Besançonu - což je město ve Francii, poblíž Dijonu. Toto město je nám známé především tím, že je to město Victora Huga. Jinak jsem si jistá, že ho nikdo moc nezná. Ani já ho neznala.

A mně je jedno, že je novej rok

2. ledna 2014 v 8:08 | Ell-e
Já sem nejdu bilancovat, nebo teda aspoň doufám, že ne. Ale moje články svou četností už asi samy o sobě bilančně vypadaj. Někdy. Možná.
Je třeba říct spoustu věcí, který nevíte a bez kterých byste se jistě neobešli. Že.

Prosincový fňukání

2. prosince 2013 v 22:35 | Ell-e
Jak je u mě obvyklý, zase nějak nestíhám. Je to zvláštní, když času mám poměrně dost. Nebo spíš dost na to, abych stíhala všechno, co bych měla, všechno, co bych teďkon chtěla a ještě mi zbylo něco jako bonus. Ale bohužel. Proč si to dělat jednodušší, když to jde dělat komplikovanější.

Still Alive

8. října 2013 v 19:03 | Ell-e
Uf. Já vím. Prdím tu na to. Jenže je toho teď nějak moc. Zvykání si na nový byt v mém univerzitním městě, vychytávání much (aha, v určitých stěnách tu neni elektrika a teď jsme zjistili, že se tu nedá zapojit internet, protože v našem patře neni nic, s čim by se dalo pracovat, nevadííí), přemýšlení, jak tyhle studia vlastně dopadnou (protože, co si budu nalhávat, jestli tohle dám, tak to bude hustokrutopřísnej hec - jo, je to tu znova, ale je fakt, že ten první týden byl asi o 357 % horší než ten druhej, ale je pravda, že první měsíc v prváku to ještě netrumflo). No a navíc je už děsná kosa a mě to unavuje. Strašně moc.

(Ochutnávka z toho, co se tu časem objeví, a to fotky z Warhola a důkaz toho, že se prostě snažím být OK.)
 
 

Reklama