Historická sobota ve Fougères

12. listopadu 2016 v 17:08 | Ell-e

Výhoda pro lidi, kteří chtějí výletit v Bretani, je hodně i v tom, že jsou tu města, která mezi sebou soupeří o to, které bude víc historické. Je tady dost dochovaných staveb, který jsou šetrně restaurovaný a tak je na co se dívat.
My vyrazili první říjnovou sobotu do Fougères, autobusem hodinku od Rennes,
kde mají dost rozsáhlý hrad, jehož nejstarší části pocházejí z 15. století.
(Ehm, připravte se na pár fotek.)
Z fotek to na mě vždycky působilo dost impozantně, pravda je, že jsem to čekala trošku větší, ale že bych byla zklamaná, to se určitě říct nedá. Město jako takový je docela pěkný, stojí to za procházku, ale je jasný, že nejlepší je zamířit do té historické části. Hned před vstupem do hradu jsme zapadli do restaurace, kde jsem si opět poručila galette, tentokrát ale značně bohatší než obvykle, tedy s bramborama, zakysanou smetanou, nějakými dvěma druhy salámů a tuším, že ještě s něčím. A tentokrát se to opravdu nedalo sníst, jaká to byla nálož. Jo, ty galetty mi budou chybět.. Dala jsem si tam i horkou čokoládu, ale ta tu pro mě v klasických restauracích zůstává stále velkým zklamáním. Zklamáním z prášku a vody.

Hrad focený ze zahrad kostela (možná kláštěra).

K hradu se dá jít takovou skoro zahrádkářskou kolonií, u které je tato nyny socha! :D

Chvíli to vypadalo, že nás počasí vypeče, ale nakonec bylo krásně slunečno. Trošku deště jsme si užili ráno, ale naštěstí to přešlo a už se to nevrátilo.

V komplexu hradu jsou připravený různý animace - scénky, střeba z luku, cvrnkání kuliček a můžete se naučit i dva historické tance, čemuž většina naší skupina neodolala a já aspoň měla co fotit. :))


Po cestě k autobusu jsme prošli kolem takovéhle kašny. Za mě opravdu originání nápad. Bohužel si nepamatuju, co to mělo symbolizovat, ale jsou to v podstatě plačící tváře a voda/slzy poté kapou po řetězech dolů.

Tyhle jednodenní výlety jsou fajn. Je to v dosahu, takže se tam člověk dostane rychle, není to moc velký, takže jeden den je opravdu akorát a navíc je toho hodně k vidění. V takovémhle typu města jsem ještě nebyla, takže o to příjemnější to pak bylo. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 12. listopadu 2016 v 17:26 | Reagovat

Ta socha je úžasná :-)

2 Kika Kika | E-mail | Web | 13. listopadu 2016 v 12:09 | Reagovat

Ted jsem se vrátila z Rumunska a hned bych nekam znova odjela, fotky jsou krásné :) btw čokoládu si nikdy nedávám, protoze mi nikdy v restauraci nechutnala, uz vim proč ;)

3 Ježurka Ježurka | Web | 14. listopadu 2016 v 13:34 | Reagovat

To je parádní! Hrad úžasný a to množství zajímavostí, sluníčko k tomu jako bonus, budeš mít na co vzpomínat a o čem povídat, až budeš doma. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama