Výlet do Nantes

30. října 2016 v 16:05 | Ell-e |  Život na ERASMU
Téměř v polovině září, konkrétně 10.9., jsem podnikla další bretaňský výlet, tentokrát jsme v takový menší skupince jeli do Nantes, což je od nás nedaleko a autobusem se tam dá dojet v dobrém čase a za skvělou cenu. V Nantes je na stáži jedna naše spolužačka, takže orientace pro nás byla daleko lehčí, protože nás ona mohla provést tím prakticky nejzásadnějším. Dneska uberu na textu a spíš tu nechám jen fotky. :)Nantes je město ležící na řece Loiře a dá se tu najít něco jako poslední zámek na Loiře, který uvidíte na fotkách výrazně níže. A kašna, kterou vidíte zde, se nachází na Place Royal.

Každopádně hodně lidí od nás mi řeklo, že se jim Nantes líbí víc než Rennes. Tomu popravdě moc nerozumím, mně se líbí víc Rennes, ale možná, že kdybych byla v Nantes dýl, tak bych to taky pochopila. Takhle mi to přišlo takový víc divoký a špinavější než Rennes.Poměrně rovný dům, co?
S kamarádkou jsme došly k této katedrále, o které jsme se domnívaly, že je to Cathédrale Saint-Pierre et Saint-Paul, jenže jsme zjistily, že jsme se asi trošku zatoulaly a namísto toho teda došly sem - k Basilique Saint-Donatien, která podle mě vypadá opravdu krásně, nicméně dovnitř jsme se bohužel nedostaly, protože bazilika v roce 2015 vyhořela - respektive shořela téměř celá střecha. (Článek a video zde.)


Já si nemůžu pomoct, ale obecně se mi tady velmi zamlouvá ta architektura.

Zde už interiéry Cathédrale Saint-Pierre et Saint-Paul
A samotná katedrála. Za druhé světové války byla dost poničená bombardováním a tak ji neminulo výrazné restaurování, které je (dle mého názoru) dost vidět (ne zde na fotce) a mám za to, že obecně Francouzi to umí udělat daleko líp a dokáží skrýt, že na tom vůbec nějaké úpravy byly. Takhle jsem z boku viděla jasné rozdíly v barvách a docela mě to překvapilo, protože jak říkám - mám pocit, že ty opravy a úpravy tu nejsou nikdy na první pohled úplně vidět.

Château des ducs de Bretagne, kolem kterého a ve kterém se dá docela dobře projít i bez vstupného.


Nakonec jsme došli k jedné z největších atraktivit, Les Machines de l'île. Je to celý takový à la Jules Verne a nejpopulárnější věc tady je obrovský dřevěný chodící slon. Když to vidíte takhle zespod, tak je to dost dechberoucí, můžete si zakoupit i jízdu na slonovi trvající zhruba půl hodiny. Ten slon jde opravdu dost pomalu po relativně malé a nezajímavé ploše, takže pro mě bylo určitě lepší pozorování ze země.
M

Schůdky na slona. :D

Moc na fotkách nejsem, protože jsem měla problémy s očima a byla jsem superošklivá a superoteklá, takže mám vyfocený aspoň nohy, no.


Tenhle plácek a prostor pod ním, kam se dá sejít po schodech, je památníkem ukončení otroctví. Dovnitř jsme se ale kvůli času nepodívali.


Hřeb dne byla večeře v tomhle úžasnym podniku. Restaurace ve stylu padesátek, hezky olečená obsluha, vyladěnej interiér, úžasná hudba z jukeboxu.. A jídlo taky super. Prostě všeobecný nadšení. :)Spokojená já.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jenna D. | jennadewan-tatum Jenna D. | jennadewan-tatum | Web | 30. října 2016 v 16:23 | Reagovat

Jéé no tak tam to vypadalo krásně! :O To musel být moc povedený výlet asi se tam taky budu muset podívat :D :)

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 30. října 2016 v 17:42 | Reagovat

Vnitřek katedrály nemá chybu, je překrásný! Moc se mi líbí ten dramatický odstín snímků. :)

3 Nikki M. Nikki M. | Web | 31. října 2016 v 22:25 | Reagovat

nádherný fotky...na focení máš talent!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama