Sobota v Saint-Malo

16. října 2016 v 17:01 | Ell-e |  Život na ERASMU
Být na Erasmu v Bretani má tu nepopíratelnou výhodu, že se tu dá hodně výletit, což znamená, že ve vašem dosahu je plno zajímavých míst vybízejících k navštívení, značné množství z nich je ve vzdálenosti do hodiny a půl autobusem. Francouzi za poslední rok nebo dva objevili, že cestovat se dá nejen vlakem, ale i busem, takže konečně mezi městy nasadili busy a my z toho můžeme teď profiter bien!
Takže můj první výlet, ke kterému se musím vrátit až k prvnímu víkendu v září, směřoval do Saint-Malo. Místa, které mě okouzlilo!

Ráno mě čekala drsná vstávačka, chtěli jsme si tam totiž užít celý den, protože jsme věděli, že předpověď je dost pozitivní a chtěli jsme zrelaxovat než nastoupíme do práce. Saint-Malo je totiž město hned u moře, který tu nabízí show v podobě přílivu a odlivu, který jsou tu tak výrazný, že během odpoledne se můžete projít na ostrůvky, který jste ráno viděli jako body relativně daleko v moři. A to mě dost uchvátilo, takže nakonec jsem se moc neválela a nerelaxovala, ale chodila po dostupných ostrovech a nechala se pálit sluncem. (Následujících pár dní jsem byla v obličeji značně okouzlující.)


Autobusem přijedete vlastně do té nové části města, pěšky se za chvíli dá dojít k historické části. Zajímavé je to, že za druhé světové války bylo město zničeno a pak tuhle historickou část postavili úplně totožně s tím, co bylo zničeno. (Takže pak to vlastně úplně historický není. Ale když to nevíte, tak jako já při výletě, tak to na vás dojmy prostě dělá. :D)

Na tento ostrůvek jsem odpoledne došla.


Tady ta fotka není tak veliká, ale za těma útesama na fotce jsou schůdky. Prozatím odnikud nikam.

Tady už by pro vás měly být viditelné.

Další ostrov, kam jsem došla suchou nohou! A na ten za ním taky.

Výhoda Erasmus pobytů je v tom, že s vámi není vaše matka. Protože jinak byste nemohli skákat celý dopoledne po útesech!!

To město za vodou by dle všeho měl být už Dinard, kam se taky ještě chystám a doufám, že to stihnu.(Pro pořádek: Na oba dva ostrovy z leva jsem došla.)

A město krásně z mola!

Co jsem ve Francii, tak pravidelně konzumuji alkohol. :D Žije to tu cidrem a pije se z těchto hrnečků. Je to věc, na kterou si člověk dokáže zvyknout. Stejně tak jako obědvání galettes, což jsou bretaňský typický slaný palačinky z pohanky. Pohanku moc nemusím, ta chuť mi je něčim odporná, ale tady jsem se na to docela naučila a v kominaci s ostatníma surovinama se to dá sníst a to dokonce bez trápení. :D K obědu si tu obvykle můžete dát menu, který se skládá z hrnku cideru, galette complète (což je galette se šunkou, ementálem a vejcem) a sladké palačinky, většinou té nejjednodušší, tedy jen s cukrem. Dá se to pořídit kolem 10 euro a to ujde. Akorát já už chci ochutnávat něco jinýho než galette complète, tak už meníčka nedávám a vybírám si sice dražší galettes, ale s rozličnýma surovinama. Třeba s kozím sýrem, který taky normálně nejím. Francie se mnou dělá divy, teď jen, abych konečně začala pít to víno!


Schůdky odnikud nikam již dostávají jasnější obrysy, co?

A to už jsem si to štrádovala na ostrov. Vypadá to možná docela postapokalypticky.Kolikrát to tam je udělaný tak, že po přílivu tam zůstane voda jakoby v takovém bazénu, takže se to tam asi relativně prohřeje a lidi nemusí tak daleko přímo do moře.
Tady, kde bylo ráno vody ještě do několika metrů, se teď kolem šesté hodiny večení můžou fotit novomanželé.

Už se to zase zaplavuje.


Sice jsem to nestihla v tom největším odlivu, ale stejně docela rozdíl oproti fotce z rána, že?

Pokud byste byli někdy v blízkosti, určitě Saint-Malo stojí za vidění.
Ale bacha na racky! Kdybych zrovna v tu chvíli neseděla, ale ležela (osud tomu tak chtěl, že jsem si dala pauzu mezi rozjímaním se zavřenýma očima a začala šmírovat po pláži), tak bych měla posranej možná krk. A to nechceš! Chvíli jsem uvažovala, jestli by vzhledem k rozsahu toho neštěstí nebylo lepší ten ručník rovnou spálit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žolanda Žolanda | E-mail | Web | 16. října 2016 v 17:25 | Reagovat

Fotek bylo sice trochu víc.. každopádně jedna hezčí než druhá.. hned bych se tam rozjela ;)

2 Eliss Eliss | Web | 16. října 2016 v 18:57 | Reagovat

To moře je překrásné...

3 Sandra Sandra | Web | 17. října 2016 v 9:50 | Reagovat

Mě okouzlilo to město, krásný a historický....

4 Ježurka Ježurka | Web | 18. října 2016 v 16:39 | Reagovat

Nádherné fotky, všechny, ale stejně je nejlepší to moře, to je nádhera. A jídlo? Tak nevím, jestli bych to dala, asi bych byla víc hladová než sytá. :-)

5 Nikki M. Nikki M. | Web | 20. října 2016 v 23:02 | Reagovat

Ahoj, dneska jsem narazila na Tvůj blog a jsem opravdu příjemně překvapená! Moc hezké články, které se čtou sami a zvlášť teď, co jsi v zahraničí...já totiž žiju dva roky v Řecku a tak tohle je pro mě super čtení od dalšího člověka, co se momentálně nachází "venku". Přidám si Tě do oblíbených stránek, pokud jsi pro? :-) Nikča

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama